Menu
Kwiaty    |    8 stycznia 2018

Orchidea Vanda

Zielony Słoń uwielbia tą orchidee, nazywamy ją Naszą Królową.

Zjawiskowa, o pięknych kolorach i wyjątkowej trwałości.

Zdjęcie Anco pure vanda

Vanda pochodzi z Himalajów. W swoim naturalnym środowisku rośnie wysoko na drzewach i posiada imponujących rozmiarów korzenie powietrzne, które służą jej do pobierania wody i substancji odżywczych. Swoje piękne kwiaty eksponuje w pełnym słońcu.

Ta orchidea charakteryzuje się niezwykłą skalą nasyconych kolorów. Tak zadki wśród kwiatów niebieski/fioletowy występuje w kilku odcieniach. Różnorodność kolorów przyciąga do Vandy dużą ilość owadów.

Obecnie najwięksi producenci Vandy znajdują się w Tajlandii.

Zielony Słoń został zaczarowany jeszcze jedną cechą tych pięknych storczyków. Ich kwiaty eksponują przepiękne zestawienia plamek, kratek i cieniowanie kolorów. Wielkość pojedynczych kwiatów waha się między 6 a 12cm. Sami zobaczcie…

Zdj. Anco pure vanda

Trwałość kwiatów jest fenomenalna. Wynosi nawet kilka tygodni.

W kompozycjach kwiatowych używamy zarówno całych roślin lub kwiatowych gałęzi jak i pojedynczych kwiatów. Można je stosować w wodzie ale także w gąbkach florystycznych lub nawet bez dostępu do wody tylko z zabezpieczona łodyga przed parowaniem.

Często klienci pracowni Zielony Słoń sa przekonani że tak piękne kwiaty nie mogą być prawdziwe, muszą być sztuczne, plastikowe. Dotykają, sprawdzają i ich zdziwieniu nie ma końca.

Pojedyncze kwiaty przypięte do innej dekoracji lub wyeksponowane na tle innych kwiatów wyglądają jak kolorowe, rajskie motyle.

„Echom i Achom” ze stony Zielonego Słonia nie ma końca jeśli chodzi o ten piękny kwiat.

Zobaczcie jak wyglądają nasze kompozycje z użyciem tej orchidei:

Zielony słoń, Bal Fundacji TVN

Zielony Słoń

Zielony Słoń